Týdenní knižní tipy

Vážení přátelé, 
vítejte v novém týdnu. Dnes dopoledne jsem chvíli jen tak brouzdala po sociálních sítích a všimla jsem si, že spousta lidí žehrá na zimu a vyhlíží jaro, jako by mělo nastat nejpozději příští týden. Říkám si: Co to máte s tím jarem? Vždyť ještě neskončil leden. Copak jste neslyšeli: Březen, za kamna vlezem… Já mám jaro taky ráda, ale bez předcházející pořádné zimy si je asi tak nevychutnám. Nechci nikoho kritizovat, ale čekat jaro začátkem února je marné. Jako inspiraci posílám fotku čtenářského doupátka. Deky, polštáře, kožešiny, knihy, knihy, knihy… Nádavkem posílám knižní tipy. Objednávat můžete i na e shopu.
Dobrý nový týden.
Dara Hornová je známá jako spisovatelka, ale i jako autorka pronikavých esejů. Poté, co ji dlouhá léta významné deníky a časopisy žádaly, aby psala o tématech souvisejících s židovskou kulturou, si uvědomila, co mají všechna tato zadání společného: měla psát o mrtvých Židech, nikdy o živých. Svým často sarkastickým psaním potvrzuje vitalitu, složitost a hloubku židovského života v konfrontaci s antisemitismem, který zdaleka není odzbrojen mantrou „Nikdy nezapomeneme“, ale naopak je na vzestupu. Poutavé texty čtenáře vyzývají, aby se zabýval tím, proč nás tolik fascinují minulé židovské tragédie a proč máme tak málo úcty k židovským životům, které se odvíjejí v současnosti. Bolestně aktuální čtení.


Peter Wohlleben nám ukazuje, že pevnější a zdravější vztah s přírodou kolem nás je uskutečnitelný, a především potřebný. Křehký ekosystém lesa, v němž spolu rostliny komunikují a navzájem si pomáhají, můžeme chránit i my.
Autor nám v této knize předává, čemu ho sám les naučil. Chopme se nyní příležitosti a doprovoďme ho na jeho cestách hlubokými, tajuplnými lesy. Nechme se přitom stále znovu překvapovat a objevujme divokou, autentickou přírodu. Naučíme se tak víc starat o stromy, a tím i o sebe.
O lese, jaký je a jaký by mohl být..

V nádherném muminím údolí se odehrávají ta nejúžasnější dobrodružství. Muminek se svou rodinou a kamarády Šňupálkem, malou Miou, slečnou Ferkou a Čenichem se v nich setkávají s hatifnaty, chytí dráčka, nečekaně se stěhují do nového domu, seznámí se s divadlem a potkají tajemnou Moranu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík