Knihomolka v červnu

Knihomolka v červnu si vybírala krásné knihy, takže často si spíš prohlížela, než že by četla. Modré z nebe Pavla Čecha je poslední autorovou knížkou. Je to jeden z těch titulů, které se tváří, že jsou pro děti, ale já myslím, že jsou pro rodiče. Autor čtenáře provokuje k vymýšlení podobných vynálezů, strojů na nic, hračiček věčných pábitelů. Kniha spíš ke snění nebo kochání.

Charlie Mackesy napsal a nakreslil knihu Chlapec, krtek, liška a kůň. Je krásná, poetická, hluboká a laskavá. Mně osobně je moc sympatický krtek, protože vzletné úvahy o smyslu života a důležitosti sebelásky uzemňuje svou láskou k zákuskům. Velmi inspirativní!

Kamila Hladká a řeholní sestry jsou autorkami knihy Sestry. Osudy a svědectví řeholních sester dovolí nakouknout za brány tajemství. Co tam uvidíme? Vydanost, život v plnosti a prostotě, lehkost ducha, laskavost a vědomí Boží lásky. Milé čtení.

Beletristické hody z kuchyně vydavatelství Host: Martina Leierová Tohle město. Tahle řeka, Leonard a Hladový Paul. Pěkné dovolenkové počtení.

Všímavost Jana Jeřábka ilustrovaná Petrem Niklem je příjemně stručným a názorným úvodem do mindfullnes techniky. Hezká kniha, taky dobrá na dovolenou, protože si to člověk hned může zkusit.

V Praze je během prázdnin výstava Toyen. Zajímá mě a ráda bych ji viděla. Románový životopis malířky s názvem To je on! Martiny Štráfeldové mě zlákal, ale neuspokojil. Trochu plytké  a trochu řídké, řekla bych.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík