Jedno potěšení týdně

Napsala mi paní, že neví, o čem ty mé knížky jsou. Tak tu uveřejním své doporučení, anotaci a fotku obálky. Abyste věděli (y).

První díl knížek o potěšeních vznikl jako následek mé četby. Četla jsem knížku Francouzky netloustnou, kde se píše, že Francouzky sytí svou duši vyváženě a nacházejí si potěšení, aby se nemusely cpát pamlsky, které tloustnutí podporují. Říkala jsem si, jestli bych taky dokázala nacházet taková denní potěšení. Protože jsem si dost nevěřila, snížila jsem počet na jednou týdně. Slíbila jsem jednomu webovému portálu, pro nějž jsem tehdy pracovala, že jednou týdně dodám jedno potěšení. A ono to šlo. Takže za rok byla tahle první knížka o potěšeních a vděčnosti za život.

ANOTACE:

Máme spoustu důvodů pro radost a vděčnost. Nehladovíme, máme kde bydlet a co si oblékat. Nikdo není pronásledován a nemusí prchat ze země nebo se skrývat. Lékařská pomoc je pro každého dostupná. Naše děti mohou studovat podle svých zájmů, schopností a píle. Můžeme si věřit, čemu chceme.
I když máme spoustu velmi konkrétních důvodů pro radost a vděčnost, jsou chvíle, kdy se život zdá přes všechny výhody a pohodlí našich současných dní těžký a kdy nezbytně potřebujeme nějakou malou osobní radost jen pro sebe. Potřebujeme se naučit nacházet Boží milostné vzkazy.

Padesát krátkých zamyšlení Hany Pinknerové je doplněno fotografiemi Otakara Pinknera, manžela autorky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík