Středověk mého života

Napsala mi paní, že neví, o čem ty mé knížky jsou. Tak tu uveřejním své doporučení, anotaci a fotku obálky. Abyste věděli (y).

Středověk je střední věk, to je jasné. Každá z nás s něčím zápasí. Já popisuju svůj zápas s manželskou krizí, krizí identity a musím říct: vyhrála jsem. Dobře to dopadne, i když to moc bolelo. Čtěte s kapesníkem.

Něco se změnilo a všechny běžné úkony, které mi dříve dávaly pocit naplnění, mne přestávaly uspokojovat. Co se stalo? Co je jiné? S trochou lítosti jsem se loučila se svou pozicí maminky v domácnosti. Ale jak jsem se zahleděla vpřed do své nové budoucnosti, ve tvářích jsem pocítila nový, svěží vítr. Tušila jsem, že to bude dobré. Doufala jsem, že brzy odhalím, kým mám v tomto dalším období svého života být. A začala jsem se těšit.
(ukázka)

Autorka poznává na vlastní kůži krizi středního věku. Chápe ji jako výzvu, jako příležitost objevit sebe sama, včetně zasutých tužeb a očekávání, ale bez dosavadních rolí a jistot.
Když vstupujeme do další životní etapy, obvykle prožíváme obavu z toho, co nás čeká. Často se s určitou nostalgií ohlížíme zpět a zároveň se ptáme: Co bude dál, jak to vše vůbec zvládnu? Odpovědi nejsou vždy nasnadě, ale pokud přicházejí, vyvěrají z každodenního života. Nová kniha oblíbené autorky je plná vtipných postřehů a jistě má co říct všem, kdo tuto fázi života prožívají nebo se na ni chtějí aspoň trochu připravit.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík